Firma ZPK STRZELIN jest spółką cywilną, której właścicielami są Marcin Wieczorek i Kordian Kostka. Pełna nazwa firmy to Zakład Przerobu Kamienia STRZELIN – Wieczorek, Kostka s.c.

Spółka powstała z połączenia dwóch doświadczonych, w przerobie kamienia, podmiotów gospodarczych. Działalność swoją prowadzi w dwóch rejonach: tj.: rejon Strzelina i rejon Krotoszyna. Posiada nieograniczony dostęp do surowca granitowego z kamieniołomu strzelińskiego oraz kamieniołomów płyty strzegomskiej jak również surowca skandynawskiego i afrykańskiego.

W chwili obecnej posiada duży potencjał produkcyjny w oparciu o umaszynowienie – 6 traków tarczowych o średnicy 2700 mm i 3000 mm, 3 jednolinek diamentowych do cięcia bloków, 1 multipiły do cięcia bloków z możliwością cięcia 60 dyskami na raz, 6-ciu rozcinarek dwugłowicowych oraz linii polerskiej i boczkarki co pozwala na realizację każdego rodzaju zamówienia. Jest również producentem kostki granitowej fakturowanej z płyt wykorzystując do tego posiadaną linię produkcyjną 6-ciu łupiarek o nacisku od 43 do 250 ton.

W chwili obecnej jej produkcja ukierunkowana jest na wyroby budowlane – krawężniki, płyty chodnikowe, oporniki i kostka jak również elementy budowlane wykończeniowe: schody, parapety, płytki podłogowe i elewacyjne oraz pomniki.

W planach rozwoju ma rozbudowę zakładów produkcyjnych i wyposażenie ich w nowej generacji maszyny do cięcia bloków kamiennych z użyciem linek diamentowych.